A tavalyi háromnapos túra sikere után többek rábeszélésére idén is úgy döntöttem, hogy ismét megszervezem ezt a típusú túrát. A szervezést már januárban elkezdtem, a szállás és az étkezés lefoglalásával. Ez a túra a tavalyi folytatása, egyúttal befejezése volt a Gibárti Vízierőmű és Hollóháza között. A gyalogtúrán kívül a várak látogatása is fontos szempont volt (Boldogkő, Füzér, Sárospatak és Regéc). A túrán 33-an vettünk részt, melyből 29-en a MOL Nyrt. Dunai Finomító Természetbarát Szakosztályának tagjai.
1. nap, 2016. június 24. péntek520-kor indultunk Ercsiből. Százhalombatta, Érd majd Budapest érintésével az M3-ason folytattuk utunkat. Egy rövid pihenő után értük el a kiindulópontunkat, a Gibárti Vízierőművet, amit báró Sarkadi János építtetett a környék uradalmainak villanyellátása végett. 1903-ban készült el, mai napig működik, védett ipari műemlék. 1030-kor kezdtük el a túrát, de egy félreértés miatt hárman visszafordultunk, hogy megkeressük az OKT pecsétjét. A Hernád folyó túloldalán az erőmű kerítésén találtuk meg a dobozt. Már jól benne voltunk az időben (1130), amikor a többiek után eredtünk. A hosszú utazás és a rendkívüli meleg alaposan próbára tett minket, pedig sík terepen kellett gyalogolnunk az első szakaszon Alsócécéig. Itt értük utol az éppen ebédelő társainkat. A második pecsét megszerzése után indultunk el Boldogkőváralja vasútállomásának irányába. A Hernád völgye sík terep, a folyó választja el a Cserehátot a Zempléni-hegységtől.
A vasútállomás után kiértünk a műútra, majd rövid idő múlva újabb derékszögű kanyarral a falu irányába fordultunk. Hamarosan feltűnt a vár sziluettje. A vár mögött a zempléni hegyek körvonalai látszódtak, ezzel a festői látképpel mutatkozott be Zemplén. A várba egy kisebb kaptató legyűrése árán jutottunk fel. A várba érkezve már várt minket az idegenvezető. Rövid ismerkedés után végigvezetett bennünket a kínzókamrától, a szoborkiállításon keresztül a vár legszebb részéig, a déli irányban hosszan elhúzódó őrtoronyig. Innen csodálatos panoráma nyílik a környékre. Zárásképpen a nagyterembe léptünk be, ahol híres csatákat megörökítő makett gyűjteményt mutatnak be.
A várlátogatás után lesétáltunk a faluközpontba, ahol felszálltunk a buszra és elindultunk Sárospatakra. Miután megérkeztünk a városba, kiosztottuk a szobákat. Mindenki elfoglalta a helyét. 1845-kor elindultunk vacsorázni. A vacsora remek volt, ugyanúgy, mint az előző évben. Étkezés után a csapat egy része elment várost nézni, de volt aki visszavonult, hogy másnap kipihenten túrázzon.
|
© 2006-2024 természetbarátok.hu